Kwas hialuronowy TEOSYAL został stworzony przez szwajcarskie labolatorium Teoxane w Genewie w  2004 roku. Początkowo kwasy hialuronowe nie zawierały lidokainy, środka znieczulającego, który obecnie stał się wyjątkowo popularny. Pierwsze produkty z linii Teosyal powstały bez lidokainy i są dostępne w linii Teoosyal Classic w postaci Global Action, Deep Line, Kiss, Ultra Deep. Od 2011 roku możemy cieszyć się linią Teosyal Pure Sense z lidokainą, co niewątpliwie wpłynęło na komfort bezbólowego zabiegu. Do nowej już serii dołączył też Teosyal Ultimate, wyjątkowo długo utrzymujący się, około 2 lat, preparat kwasu hialuronowego do zastosowań wolumetrycznych. 

W 2009 roku pojawiła się również linia kosmetyków Teoxane Cosmoceuticals, opierająca swoje działanie na kwasie hialuronowym i składnikach antyoksydacyjnych. Kolejnym krokiem, absolutnie przełomowym, w mezoterapii produktami zawierającymi dużą ilość kwasu hialuronowego w postaci żelu, było wzbogacenie produktu w kompleks antyoksydacyjny. Tak w 2012 roku pojawiła się na rynku linia Redensity I.

2015 rok to kolejny przełom w innowacyjności, na rynku zatriumfowała najnowsza linia kwasu hialuronowego o wyjątkowych właściwościach reologicznych - Teosyal RHA.

Od 2007 roku Lek. Małgorzata Kocot jest oficjalnych trenerem zaawansowanych technik iniekcyjnych produktów Teoxane. Filozofia Teoxane dotyczy bowiem stałej dbałości o jakość, nie tylko produktu kwasu hialuronowego, ale również technik iniekcyjnych stosowanych przez lekarzy. Tego rodzaju wizja jakości zwiększa bezpieczeństwo pacjenta podczas wykonywania zabiegów. Dla jednego z najnowszych produktów, Redensity II, dedykowanego dla okolicy oka, szkolenia z technik iniekcyjnych były wręcz obowiązkowe. W IkonaCity stale odbywają się szkolenia dla lekarzy z zaawansowanych technik iniekcyjnych, tym bardziej, że kwas hialuronowy Teosyal to gama 11 produktów o różnej gęstości i plastyczności, które muszą spełnić oczekiwania wielu grup pacjentów i lekarzy.