Kwas hialuronowy to obecnie najczęściej wykorzystywany w medycynie estetycznej preparat wypełniający.

Od wielu lat jest w czołówce listy  "TOP 5"  niechirurgicznych zabiegów estetycznych stowarzyszenia medycznego The American Society for Aesthetic Plastic Surgery, Inc. Więcej informacji na stronie: www.surgery.org

Kwas hialuronowy to nieskomplikowanym związkiem chemicznym, występuje we wszystkich tkankach naszego ciała i we wszystkich organizmach żywych. Posiada unikalną cechę - jest nieswoisty gatunkowo i tkankowo.

W organizmie człowieka najwięcej kwasu hialuronowego, bo aż 56%, występuje w skórze i właśnie ta lokalizacja czyni go substancją niezbędną w filozofii medycyny estetycznej. Kwas hialuronowy utrzymuje prawidłowe nawilżenie tkanek, a jedna cząsteczka kwasu hialuronowego może związać 1000 razy więcej wody niż sama waży. Jest również odpowiedzialny za prawidłowe wypełnienie przestrzeni międzykomórkowej, w której znajdują się komórki skóry, włókna elastyny i kolagenu. Wspomaga proliferację i regenerację uszkodzonych komórek skóry, jest odpowiedzialny za prawidłowe gojenie ran, stanowi barierę ochronną i eliminuje wolne rodniki.

Historia tego “eliksiru młodości” jest już dość długa, a po raz pierwszy wyizolowano kwas hialuronowy w 1934 r. Na początku lat 60-tych został zastosowany do celów medycznych – w okulistyce, a w latach 80-tych rozpoczęły się badania nad jego wykorzystaniem w medycynie estetycznej. Prawdziwa kariera tej magicznej substancji w Europie rozpoczęła się w 1996 roku i trwa do dziś.

Wypełniacze tkankowe (tissue fillers) w postaci kwasu hialuronowego znalazły zastosowanie nie tylko jako uzupełnienie zabiegów chirurgicznych, ale również jako oddzielna metoda odmładzania i poprawy wyglądu twarzy. Są one powszechnie używane do korekcji zmarszczek statycznych i mimicznych, w zabiegach powiększania ust, czy uwypuklania okolic jarzmowych. Nie tylko dla odmłodzenia, ale i dla poprawy wyglądu lub dostosowania go do obecnie panujących kanonów piękna.

Najcześciej wykonywanymi zabiegami z wykorzystaniem tego eliksiru młodości są mezoterapia, powiększanie lub nawilżanie ust, powiększanie policzków, lifting i podnoszenie owalu, wypełnianie doliny łez. Obecnie mamy szeroki wybór preparatów kwasu hialuronowego, co pozwala nam idealnie dopasować się do potrzeb pacjenta. Mamy do dyspozycji kwas hialuronowy o różnych gęstościach i różnej plastyczności, utrzymujący się od kilku miesięcy nawet do dwóch lat.

W naszej klinice stosujemy wyłącznie sprawdzone i oryginalne produkty, bezpośrednio od oficjalnych i autoryzowanych dystrybutorów konkretnych firm. Jesteśmy dumni z jakości tych produktów i możemy je z czystym sercem polecić naszym pacjentom.