W dzisiejszych czasach usuwanie zbędnego owłosienia jest już koniecznością. Tradycyjne metody, jak golenie, woskowanie, depilatory chemiczne, czy mechaniczne często powodują podrażnienia, a ich efekty są krótkotrwałe. Depilacja laserowa jest jedyną metodą pozwalającą na trwałe zniszczenie mieszków włosowych, a do tego jest przyjazna i bezpieczna.

Depilacja laserowa jest w chwili obecnej jednym z najczęściej wykonywanych, niechirurgicznych zabiegów estetycznych.

Metoda depilacji laserowej pozwala na eliminację zbędnego owłosienia z dowolnej części ciała, u mężczyzn najczęściej w okolicy pleców, klatki piersiowej, brzucha, ramion czy linii bikini. Szczególnie polecana jest pacjentom z silnym owłosieniem, nie tylko o charakterze dziedzicznym. Najczęściej decydują się na depilację laserową Panowie, którzy okresowo mają stany zapalne mieszków włosowych, a przy tym skłonność do pozostających na skórze śladów w postaci przebarwień i blizn. Sportowcy, szczególnie młodzi pływacy to duża grupa mężczyzn decydujących się na zabieg, oczywiście inne sporty, nawet amatorskie, w tym kulturystyka czy jazda na rowerze w wielu przypadkach też mogą być wskazaniem.

Na rynku dostępnych jest co najmniej kilka systemów do depilacji, opartych na różnej technologii, a ich skuteczność znacząco się różni.

W Klinice IkonaCity w Gliwicach pracujemy na laserze diodowym Mediostar NEXT niemieckiej firmy Asclepion. W przypadku wyboru tego lasera kierowaliśmy się skutecznością, bezpieczeństwem, komfortem dla pacjenta oraz stosunkowo małą liczbą zabiegów zalecaną do osiągnięcia zadowalającego efektu. Dysponujemy jednym z najsilniejszych obecnie dostępnych na rynku modelem lasera diodowego o mocy 500 W gęstości energii do 100 J oraz długości impulsu do 500 ms – co pozwala na bezpieczną depilację nie tylko u osób z jasną, ale i z ciemną karnacją.

MEDIOSTAR NEXT usuwa niechciane włosy na stałe, prawie bezboleśnie, bezinwazyjnie, nie uszkadza skóry, posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez U.S. FDA, respektowany na całym świecie. 

NA CZYM POLEGA DEPILACJA LASEROWA? 

Depilacja laserowa wykorzystuje efekt termiczny jaki tworzy się wówczas, gdy wiązka światła o określonej długości fali pochłaniana jest przez odpowiedni barwnik – chromofor. Efekt ten można porównać do nagrzewania się czarnych przedmiotów na słońcu. Powstała w ten sposób energia cieplna może w wybiórczy sposób niszczyć mieszki włosowe, zawierające docelowy chromofor. Opisywane zjawisko nosi nazwę fototermolizy. 

Dla uzyskania znaczącego efektu konieczne jest kilkukrotne powtórzenie zabiegu depilacji laserowej w 4-6 tygodniowych odstępach czasu, tak by w trakcie kolejnych sesji zniszczyć te włosy, które początkowo znajdowały się w fazie regresji lub spoczynku. Sam zabieg w zależności od obszaru skóry, z którego mają być usunięte włosy trwa od kilkunastu minut do 2-3 godzin i w większości przypadków nie wymaga znieczulenia.

Najczęściej wymieniane zalety depilacji laserowej to: trwałość rezultatów, u niektórych osób odrastanie włosów znacznie rzadszych, jaśniejszych i cieńszych niż pierwotne. 

DEPILACJA LASEROWA - KOSZTY SERII ZABIEGÓW 

Koszt zabiegu uzależniony jest od obszaru z jakiego mają być usunięte włosy. Średnio można przyjąć, że cena jednej sesji depilacji będzie wynosić od 800,- ,-PLN za zabieg dla depilacji okolicy pleców do 2000 ,- PLN za zabieg w przypadku depilacji jeszcze większych obszarów ciała. Dokładną cenę najłatwiej uzyskać na konsultacji poprzedzającej zabieg.

Laser usuwa jedynie włosy znajdujące się w czasie wykonywania zabiegu w fazie aktywnego wzrostu, stąd też konieczność wykonania serii 8-10 zabiegów w 4-8 tygodniowych odstępach.

UWAGI PRAKTYCZNE 

Wyniki depilacji laserowej zależą od indywidualnych cech pacjenta i nie ma żadnej możliwości ich przewidzenia. U większości osób powoduje ona trwałe zmniejszenie gęstości włosów. Uzyskanie takiego efektu jest najbardziej prawdopodobne u osób z bardzo ciemnymi włosami i jasną skórą. Większość osób dobrze znosi zabieg, jednak działanie lasera na skórę zawsze powoduje pewien dyskomfort, stąd też w niektórych przypadkach konieczne jest zastosowanie kremu znieczulającego.

 • Pierwszy zabieg jest poprzedzony konsultacją i może być związany z wykonaniem próby laserowej, jeżeli odczyn skóry jest prawidłowy zabieg można wykonać po kilku minutach od jej wykonania, jeśli pojawiają się jakiekolwiek wątpliwości zabieg wykonywany jest po kilku dniach.
 • Przed zabiegiem skóra powinna być ogolona, umyta i niczym nie posmarowana.
 • Należy pamiętać, aby nie opalać się (słońce, solarium) 1 miesiąc przed zabiegiem.
 • Nie należy wyrywać włosów (woskowanie, pęseta, depilator mechaniczny) minimum 4 tygodnie przed zabiegiem i stosować kremów depilujących przynajmniej na tydzień przed zabiegiem.
 • Nie należy pić ziół uczulających na słońce (dziurawiec, nagietek) oraz stosować kremów zawierających retinol, isotretinoinę, kwasy owocowe, witaminę C.
 • Koniecznie należy poinformować lekarza o przyjmowanych lekach, w tym zwłaszcza o antybiotykach, lekach przeciwdepresyjnych.
 • Nie należy pić alkoholu w dniu wykonywania zabiegu.
PO ZABIEGU 
 • Nie opalać się i bezwzględnie chronić skórę przed słońcem minimum przez 4 tygodnie po zabiegu.
 • Podobnie jak przed zabiegiem, nie należy stosować leków i ziół uczulających na słońce oraz kosmetyków i leków złuszczających (min. do 2 tygodni po zabiegu).
 • Przez kilka dni należy unikać podrażniania skóry w okolicach poddanych depilacji, a także nie stosować mydła, spirytusu, toników na bazie alkoholu, dezodorantów, itp.
 • Przez 2-3 dni stosować krem Teosyal Deep Repair Balm lub inne kremy łagodzące i regenerujące.
 • Nie usuwać włosów minimum 6 tygodni (twarz minimum 4 tygodnie).
PRZECIWWSKAZANIA 
 • bielactwo
 • łuszczyca
 • reakcje fotoalergiczne w przeszłości
 • zażywanie leków światłouczulających
PROGRAMY SPECJALNE - DEPILACJA LASEROWA 

Program obejmuje 12 zabiegów depilacji laserowej  dla mężczyzn, cena w programie za 10 zabiegów. Koszt programu specjalnego opłacany jest w całości przy pierwszym zabiegu. W przypadku programu dla mężczyzn, możliwe jest opłacenie w dwóch częściach, pierwsza część przed cyklem zabiegowym - połowa kwoty, druga część po 6 zabiegu.